laboratorne vypestovane ovocie

Laboratórne vypestované ovocie

Laboratórne vypestované ovocie – Budúcnosť zdravej stravy?

Úvod

V poslednom desaťročí sme boli svedkami značného pokroku vo vede a technológii, ktorý nás priviedol do éry laboratórne vypestovaného mäsa. No výskum sa nezastavil len pri mäse. Vedci už začali experimentovať s pestovaním ovocia v laboratóriu, špeciálne navrhnutou metódou rastu buniek. Výsledok je zaujímavá alternatíva k tradičnému poľnohospodárstvu.

Continue reading

kolko krokov je jeden km

Koľko krokov je 1 km?

Koľko krokov je 1 km?

Kalorické kalkulačky, fitness aplikácie a chodci na celom svete sa zaoberajú rôznymi otázkami týkajúcimi sa ich fyzického zdravia. Jednou z najčastejších otázok, ktoré si kladú, je koľko krokov potrebujú urobiť, aby prešli jednu kilometer. Táto hodnota sa môže výrazne líšiť v závislosti od rôznych faktorov, vrátane dĺžky kroku jednotlivca. Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Continue reading

kolko alkoholu treba na svadbu

Koľko alkoholu treba na svadbu

Koľko alkoholu treba na svadbu: Kompletný návod

Pri plánovaní svadby je jednou z otázok, ktorú si mnohé páry kladú je tá o množstve alkoholu potrebnom na hostinu. Výpočet optimálneho množstva alkoholu má mnoho premenných, vrátane počtu hostí, typu svadby a preferencií hostí. Týmto spôsobom dokážeme zabezpečiť, že každý bude mať dostatok nápoja, a zároveň nevytvoríme nezmyselné náklady na prebytočný alkohol.

Continue reading

ako vybrat kvety na hrob

Ako vybrať kvety na hrob

Ako vybrať kvety na hrob: Estetika, symbolika a praktickosť

Zasadenie kvetín na hrob milovanej osoby je dôležitým aktom vzdania úcty. Pri výbere kvetín na hrob musíme zvážiť nielen ich estetický význam ale aj symboliku a praktické požiadavky na starostlivosť. Tu je niekoľko tipov, ako vybrať správne kvety na hrob.

Continue reading

Seboroická Dermatitída

Seboroická Dermatitída: Príčiny, Symptómy a Liečba

Seboroická dermatitída je bežné kožné ochorenie, ktoré môže spôsobiť svrbenie, začervenanie a šupinatú kožu, najmä na hlave, tvári a trupe. Zvyčajne sa vyskytuje na miestach, kde je koža mastnejšia.

Continue reading

Psy vhodné do bytu

Psy vhodné do bytu

Život v bytovom dome alebo v mestskom prostredí nie je výhovorkou na to, aby ste sa vzdali snov o psom spoločníkovi. Našťastie existuje mnoho plemien psov, ktoré sú vhodné na život v bytoch a mestách. Plemena vhodné do bytu sa vyznačujú pokojnou povahou, nízkymi požiadavkami na pohyb a sociálnou kompatibilitou s inými obyvateľmi. Tento článok vám pomôže vybrať psa vhodného do bytu.

Continue reading

rsj services výškové práce

Ako umývať okná vo výškach

Nie každý z nás obľubuje výšky a len málokto si vie predstaviť prácu vo veľkých výškach. Sú však ľudia, ktorý také niečo berú ako samozrejmosť a zvládajú to každý jeden deň. Viete si to predstaviť? Pracovať vysoko nad zemou? Môže to byť zaujímavá práca, no zároveň je veľmi riskantná. Stačí malí kúsok nepozornosti a môže sa to skončiť veľmi zle. Kto takto pracuje? Sú to napríklad ľudia, ktorý majú na starosti umývanie okien vo výškach.

Continue reading

hrozno

Hrozno predĺži život a pomôže pri chudnutí

Hrozno predĺži život

Blíži sa leto a spolu s letom aj množstvo ovocia ktoré rastie v našich záhradách. V južnejších častiach Slovenska sa veľmi dobre darí hroznu. Bola by škoda ho nevyužiť pre svoje zdravie. Je to nielen veľmi chutné ovocie, ale aj veľmi prospešné. Čo teda vlastne užívaním hrozna môžete získať?

Continue reading

medvedí cesnak

Ide jar, hľadajte medvedí cesnak

Medvedí cesnak

Práve je ten čas kedy zo zeme po zimnej prestávke začína vyrastať medvedí cesnak a aj ostatné liečivé byliny. Ak sa medvedí cesnak ešte neskúsili, tak práve je na to vhodná doba ísť niekam do blízkosti lesov, pretože možnosť nazbierať si ho máte len počas dvoch mesiacov v roku (marec, apríl).

Continue reading